برنزه شدن بدون دردسر و عوارض!!چگونه؟

مثل آفتاب بدرخشید

خانم براون می‌گوید:من همیشه عاشق رنگ پوست برنزه بودم و در نوجوانی هم تلاش زیادی كردم كه به آن برسم .اگر گذراندن تعطیلات با پختن در زیر آفتاب فلوریدا كاری از پیش نمی‌برد ، در دستشویی هواپیما تا رسیدن به مقصد ، در را به روی خودم قفل می‌كردم و یك عالمه از برنزه كننده مادرم به خودم می‌زدم .

 
خدا را شكر كه از خطرات بودن در معرض نور خورشید آگاه شدم و الان هم فقط از برنزه كننده‌ها‌یی(برنزه كننده‌ها‌ مانند رژگونه‌ها‌ به عنوان لوازم آرایشی و به صورت موقت به كار می‌روند اما بر خلاف رژگونه‌ها‌ می‌توان آنها را به كل صورت زد) كه نیاز به نور خورشید ندارند برای بدست آوردن رنگ پوستی كه همیشه آرزویش را داشتم ، استفاده می‌كنم و امروزه هم انواع مختلفی از این برنزه كننده‌ها‌ به بازار آمده است .الآن از هر زمان دیگری آسانتر است كه یاد بگیریم چگونه از این برنزه كننده‌ها‌ استفاده كنیم كه پوستی برنزه داشته باشیم كه نه تنها طبیعی به نظر برسد بلكه ضرری هم نداشته باشد .

لذتی فوری

برنزه كننده‌ها‌ چندین نوع مختلف دارند : پودری ،‌كرم و یا ژل
 . پودر برنزه كننده، نوع مورد علاقه من است چون سریع و تقریباً بدون اشتباه است و انتخابی خوب برای پوست‌ها‌ی معمولی تا چرب می‌باشد .

از یك برس كوتاه و نرم برای مالیدن این برنزه كننده‌ها‌ در جایی كه نور آفتاب به طور طبیعی به صورت، پیشانی ، گونه‌ها‌ ، بینی و چانة شما می‌خورد ،استفاده كنید . اگر پوستی خشك دارید یا اگر می‌خواهید پوستتان مر طوب به نظر یرسد ،از كرم آن استفاده كنید .

ژل برنزه كننده رنگی صاف و یكدست به شما می‌دهد و برای پوست‌ها‌ی بسیار چرب مناسب است .از انگشت یا اسفنج‌ها‌ی آرایشی برای بكار بردن كرم یا ژل برنزه كننده استفاده كنید .

وقتی در مورد نوع برنزه كننده تصمیم گرفتید ، حالا رنگ مورد نظر خود را انتخاب كنید : روشن ، متوسط یا تیره . بر اساس اینكه چگونه به صورت طبیعی برنزه می‌شوید ، انتخاب كنید . برای مثال اگر زیر نور خورشید، پوست شما قهوه ای-طلائی می‌شود ، رنگ برنزه متوسط برای شما بهترین است .

اكثر برنزه كننده‌ها‌یی كه رنگی طبیعی دارند ، معمولاً قهوه ای متمایل به قرمزهستند ، درست مثل پوستی كه زیر آفتاب برنزه شده باشد . سعی كنید از برنزه كننده‌ها‌یی كه رنگشان به نارنجی می‌زند استفاده نكنید    ؛ اینها روی هر پوستی مصنوعی به نظر می‌رسند .

وقتی در فروشگاه لوازم آرایشی هستید ، برنزه كننده‌ها‌ را امتحان كنید . مقداری از آن را روی پوست خود بمالید و به بیرون مغازه بیایید تا ببینید زیر نور طبیعی چه انعكاسی دارد . برنزه كننده‌ها‌ باید خیلی راحت با رنگ صورت شما آمیخته شوند و به آن گرما ببخشند . اگر رنگش بر روی صورت شما خیلی نارنجی و یا خیلی مشخص بود ، یك رنگ روشن تر را امتحان كنید .

در خانه آفتاب بگیرید

اگر رنگی می‌خواهید كه تا چند روز باقی بماند از ""خود برنزه كننده"‌ها‌" استفاده كنید . پوستی تمیز و صاف ، رمز خوب برنزه شدن است ، پس همیشه قبل از اینكه از این محصولات استفاده كنید ، پوست خود را كاملاً پاكسازی كنید . برای صورتتان ، از یك برس نرم و برای بدنتان از اسفنج استفاده كنید .

همیشه "خود برنزه كننده"‌ها‌ را بر روی پوست تمییز بمالید .مالیدن آن بر روی مرطوب كننده یا ضد آفتاب باعث ایجاد رنگی غیر یكنواخت می‌شود .مقداری از آن را بروی پوست داخل بازوی خود امتحان كنید كه مطمئن شوید به آن حساسیت ندارید .

وقتی برای استفاده از این محصول آماده شدید ، با پخش كردن لایة نازكی از آن بر روی پوستتان شروع كنید . مواظب باشید كه به اطراف چشمتان نخورد – برای این قسمت از كرم پودری كه چند درجه از كرم پودر مورد استفادة هر روزتان تیره تر است استفاده كنید كه با بقیة قسمتهای صورت مطابقت داشته باشد – دقت كنید كه "خود برنزه"كننده" را به گوش‌ها‌ و گردنتان هم بمالید كه از ظهور خطوطی با رنگ متفاوت و مشخص جلوگیری كنید . با گذشت یك ساعت ، رنگ ، خودش را نشان می‌دهد ، اما بگذارید یك شب بماند كه بهترین نتیجه را بدست آورید . اگر می‌خواهید تیره تر بشود ، می‌توانید یكبار دیگر این كار را تكرار كنید .

بعد از استفاده از "خود برنزه كننده"‌ها‌ ،‌دستتان را كاملاً بشویید ،‌ و مطمئن شوید برنزه كننده زمان كافی برای جذب شدن بر روی پوستتان داشته است و بعد به رختخواب بروید . اگر رنگ بدست آمده در بعضی از قسمت‌ها‌ تیره تر بود و یا رگه‌ها‌ی متفاوتی ایجاد شده بود ، همان ماده یا كرمی را كه برای پاكسازی صورتتان بكار بردید ،‌ بر روی قسمت‌ها‌ی اشتباه بمالید كه كم رنگ شوند و پوستتان رنگی یكنواخت پیدا كند . مرطوب كنندة رنگ دار نیز می‌تواند به یكنواخت كردن رنگ پوستتان كمك كند .

برای انتخاب رنگ "خود برنزه كننده"‌ها‌ از همان قوانین برنزه كننده‌ها‌ پیروی كنید .

زمانی كه رژگونه بهتر است

اگر از نعمت داشتن پوستی بسیار سفید برخوردارید ، حتی روشن ترین برنزه كننده‌ها‌ یا خود برنزه كنندها نیز برروی پوست شما غیر طبیعی به نظر می‌آیند . از آنها بگذرید و به جای آنها برای گرما بخشیدن به چهره تان از رژگونه صورتی یا هلویی ‌استفاده كنید .
وقتی بیرون از خانه هستیم ، گونه‌ها‌یمان شروع به سرخ شدن می‌كنند و من دوست دارم این حالت را با رژگونه یك بار دیگر خلق كنم . بعد از بكار بردن برنزه كننده یا "خود برنزه كننده"‌ها‌ ، از ‌رژگونه صورتی یا قرمز را بر روی برجستگی گونه‌ها‌ی خود بزنید .

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 18 بهمن 1388    | توسط: لیلا حاتمی    | طبقه بندی: نکات آموزشی،     | نظرات()